На жаль, прийняти нових тваринок немає можливості.

Собаки в городе

Ми вже не раз розповідала читачам про громадську організацію «В добрі руки», яка займається утриманням та піклуванням про безпритульних тварин. За півтора роки свого існування працівники притулку надали допомогу значній кількості чотирилапих безхатченків.
[su_frame][/su_frame]
Проблемне питання співіснування у сучасному місті людей і безгосподарних тварин ми не вперше висвітлюємо . Головним чином гострота питання виникає при збільшенні кількості випадків прояву агресії з боку тварин увідношенню до людей. Зрозуміло, що мова йде про собак. За останні травневі дні не поодинокими були випадки конфліктних ситуацій і отримання травм мешканцями міста.
Зі слів працівників, які тривалий час працюють у комунальному господарстві, наразі в суспільстві дуже змінилися підходи до регулювання чисельності безпритульних тварин. Раніше було простіше і жорстокіше. Коли прояви агресії і травматичні випадки починали мати системний характер, проводилася санація кількості собак. Тобто, будемо відверті, знищення. Після таких акцій кількість собак зменшувалася.
Але життя і підходи змінилися. Сьогодні ми живемо в гуманному суспільстві і спираємося на загальноєвропейські цивілізовані принципи людяного ставлення до братів наших менших. Власне знищувати тварин не можна. Та й свідомість комунальних працівників змінилася і вже неможливо знайти людину, яка просто візьме і знищить живу істоту. Але питання існує. Трапляються випадки отримання травм від укусів агресивних тварин. Тому триває кропітка робота з врегулюванню чисельності собак. Її неможливо вирішити за один день. Але місто працює в цьому напрямі.
У Вишневому створено притулок для тварин, де головна робота спрямована на стерилізацію наших чотирилапих друзів. Зрозуміло, що «оброблена» тваринка вже не дасть потомства, але знаходячись у місті, відстоюючи свою територію, не дасть прижитися новій, репродуктивній особі. Таким чином за певний час зменшиться чисельність собак. Фахівці стверджують, що стерилізовані собаки менш агресивні.
Міський притулок працює дуже інтенсивно. Відверто кажучи, він вже переповнений, адже розрахований на певну кількість тварин. А що робиться з іншими? Випадки нападів на людей продовжуються. На останній комунальній нараді ця тема обговорювалася дуже гостро. Згодом було прийнято найоптимальніше рішення. Оскільки міський притулок працює з перенавантаженням, а напади на людей, на жаль, продовжуються. Комунальникам доручено укласти відповідну угоду з обласним центром-притулком по відлову бродячих собак для нейтралізації і вивезення з міста найбільш агресивних з них.
Це дуже коштовна робота. Якщо міський притулок працює за кошти спонсорів і меценатів, а з бюджету міста грошей не отримує, то, відповідно до угоди, за відлов кожної собаки доведеться сплатити трохи більше тисячі гривень. Але з урахуванням збільшення випадків конфліктів між собаками і людьми, коли в основному травмують дітей і людей похилого віку, ці дії є вимушеними і виправданими.
І наостанок. Мабуть потрібно кожному з нас зрозуміти, що тварини також живі істоти і поводитися з ними варто розумно та виважено. Треба бути відвертими, що в певних випадках конфліктна ситуація спровокована саме людиною. І врахування цього факту може зменшити кількість нападів з боку тварин.
[su_note]Як допомогти притулку: Громадська організація «В добрі руки», код ЄДРПОУ 38379580, Р/с 26001053125261 в Київському ГРУ, ПАТ КБ «Приват банк» МФО 321842; карточка ПриватБанк 4405 8858 3081 5590 відкрита на Жуковську Катерину Володимирівну.[/su_note]
Источник:КП “ІА “ІНФОРМ”

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
Сайт оновлюється, частина інформаціїї може бути не актуальною
Банківські реквізити:

ГО “У добрі руки”

ЄДРПОУ: 38379580
UA123052990000026006010110385
АТ КБ “ПРИВАТБАНК”

 
Підтримайте притулок матеріально:
Карта Приватбанку
4149 6090 0202 1394
Хахілєва Олександра Леонідівна
Карта МоноБанку
5375411500587113
Купленська Олена
Зв'язок з нами:

Приймаємо дзвінки лише з 10:00 до 20:00 за київським часом (UTC+3, EEST)

+380 (98) 177-84-34

dobriruky@ukr.net

2011-2022
© Громадська організація “У добрі руки”